Поради при покупці ванни з чавуну
Види чавунних ванн
Поділ здійснюють із використанням багатьох параметрів.
Встановлення ванни
Відповідно до цього критерію ванни поділяються на такі види:
- Вбудований варіант. Ванна монтується на підлогу. Необхідне попереднє виконання ніші чи короба. Тип монтажних робіт залежить від того, де саме, у квартирі чи заміському будинку буде встановлюватися ванна.
- Приставний спосіб монтажу. Ванну з одного або двох сторін розміщують біля стіни. У такий спосіб можна змонтувати лише конструкції з наявністю хоча б одного прямого борту.
- Ванна з окремим розташуванням. Як правило, такі ванни мають форму кола чи овалу. Зазвичай такі ванни встановлюють на лапи. Якщо прилад має плоске дно, ванну можна встановити і безпосередньо на підлогу.
Маса виробу
Головна особливість чавунної ванни полягає у її вазі. Це водночас і гідність, і нестача. Позитивним моментом є те, що чавунні ванни мають хорошу стійкість. Така ванна навряд чи колись перекинеться і завдасть користувачеві травм. У той же час, велика маса є недоліком виробу, що обумовлено складністю транспортування та виконання монтажних робіт.
Це цікаво: як вибрати акрилову ванну
Європейські компанії суттєво полегшили конструкцію, довівши масу до 70 кг. Звісно, вага визначається розмірами ванни. В окремих випадках маса може досягати 200 кг. При встановленні масивної конструкції в заміському будинку необхідно провести розрахунки достатності несучих конструкцій. Може статися так, що вони просто не витримають такого навантаження. Актуально це і для ветхого фонду багатоквартирних будинків.
Форма
Чавун не має пластичності. Тому навряд чи вдасться зустріти ванну химерної форми. Зазвичай їх виготовляють із овальною або прямокутною формою. Обмеженість форм при виготовленні зовсім не свідчить про те, що така ванна виглядатиме некрасиво. Виріб з білим емалевим покриттям виглядає досить привабливо.
Виробники пропонують чавунні ванни розміром 100−180 см. Ширина варіює від 70 до 90 см. Чаша в середньому має глибину 40−50 см.
Виробництво чавунних ванн
Якість продукції визначається виробником і залежить від того, яким способом він її виготовляє. Хороша компанія виготовляє ванни методом відливу у спеціальні форми. Потім на поверхню наноситься емаль, а сам виріб поміщається в піч із температурою 120 градусів. Міцність можна підвищити, якщо в емаль додати титан і помістити в піч із температурою 1200 градусів. При цьому виходить поверхня з високою стійкістю до зношування.
Недобросовісні виробники наносять на поверхню емаль шляхом фарбування. Навряд чи таке покриття прослужить довго. Воно згодом неодмінно змиватиметься.
Суб’єктивно якість виробу можна визначити за вагою. Якщо маса виробу менше 70 кг, то з великою ймовірністю можна сказати, що це підробка. Виробником, якому дорога своя репутація, на свої вироби надається тривала гарантія. Наприклад, німецька компанія Kaldewei становить 30 років.
Поради експертів при виборі чавунної ванни
При покупці необхідно акцентувати увагу на наступних моментах:
- Попередньо потрібно провести точні виміри у приміщенні, де планується встановити ванну.
- Потрібно намітити ділянку приміщення, де буде встановлена ванна. При цьому враховується наявність комунікацій та можливість підключення до них.
- Необхідно врахувати ширину дверного отвору. Інакше ванну в приміщення буде занести проблематично.
- При покупці обов’язково слід поцікавитись наявністю у виробника ліцензії на даний вид діяльності, та попросити сертифікат на виріб.
- Потрібно вивчити документи. Заявлена товщина емалевого покриття не має становити менше 1,2 мм. Звичайно, буде набагато краще, якщо цей показник матиме більше значення.
- При візуальному огляді слід переконатися у відсутності видимих дефектів.
- Комплектація повинна містити всі елементи, необхідні для встановлення ванни (різні елементи кріплення, ніжки).
Якщо дотримуватися всіх цих порад, можна підібрати для себе непоганий варіант чавунної ванни.