Який змішувач вибрати
Для того, щоб здійснити заміну прокладки, вам потрібно буде перекрити воду, викрутити кран, поставити нові ущільнювачі. Крани вітчизняного виробництва значно дешевші за свої закордонні аналоги, найчастіше ця різниця досягає декількох разів. Також вони не особливо чутливі до якості води, яка через свої добавки може деформувати складові імпортних змішувачів. Недолік у наших кранів лише у досить простому дизайні.
Середня вартість змішувача залежить від багатьох факторів
Товарна лінійка іноземних виробників набагато ширша. Тут можна зустріти крани з усього світу: від елегантних та високоякісних європейських змішувачів із Італії чи Нідерландів до низькоякісних підробок із Китаю. Ціна може коливатися від 200−500 гривень (бюджетна модель) до 1500−5000 (середній та вищий клас). Дорогі моделі часто відрізняються не своєю конструкцією, а дизайнерськими рішеннями.
Німецькі виробники є орієнтиром на ринку змішувачів. Саме їхня продукція є найбільш якісною та надійною.
Відповідно і ціна вища за інших, оскільки виробництво включає ручні роботи, а також додаткові витрати на контроль якості. Усі партії проходять вибірку, кожна сота деталь розпилюється для аналізу якості внутрішніх складових. Готові ж крани проходять перевірку тиском.
Кінцева вартість складається з вартості матеріалу для виготовлення і матеріалу для обробки. Найбільш поширене покриття із хрому, яке чудово захищає Ваш змішувач від зовнішніх впливів. У дорожчих моделях використовується покриття з латуні зі вставками з цінних металів (це може бути як бронза, так і срібло і золото). Все залежить лише від бажання замовника.
Найбільш дорогі моделі крім перемішування і блокування води мають такі функції як фільтрація, регулювання подачі води (наявність різних способів управління водним струменем). Дані змішувачі складніші за звичайні за своїм конструктивом, вони доповнюються різними запобіжниками, термостатами та сенсорами.
Простий змішувач чи елемент дизайну?
При практично однакових внутрішніх складових дуже важко конкурувати один з одним і все ж таки виробники знайшли вихід. Основним предметом конкуренції став дизайн. Для цього виробники приваблюють відомих дизайнерів. Змішувач вже не просто предмет вжитку, це частина інтер’єру, яка вносить свої штрихи у загальну картину.
Крани відрізняються своєю непередбачуваною формою та матеріалом виготовлення. Використовуються вставки з кришталю, червоного дерева, золота та срібла. Ідеї для розробок дизайнери шукають у картинах відомих художників, архітектурі та просто у цілих історичних епохах.
За принципом використання крани поділяють на важільні та вентильні. Вартість перших вище через їхню надійність і простоту у використанні. У вузол перекриття води вбудований гумовий ущільнювач. Його ціна порівняно низька, та й довговічність залишає бажати кращого. Найдорожчими моделями є кульові одноважільні змішувачі, у ньому встановлено спеціальний картридж.
Кульовий картридж зазвичай виготовляють із кераміки. Цей матеріал стійкий до зовнішнього впливу водного середовища. На жаль, якість очищення нашої води далеко від європейського рівня і для безпеки потрібно встановлювати в труби фільтр первинного очищення, який допоможе уникнути попадання будь-якого каміння або інших сторонніх тіл. Інакше поверхня кераміки може зазнати деформації і картридж вийде з ладу.
Іншим варіантом може стати шаровий регулятор, виготовлений з нержавіючої сталі.
На нашу думку, він більш пристосований до українських умов. Його конструкція досить проста. Куля змішувач має два отвори, через які і надходить вода і одне вихідне. Чутливість кульового регулятора до деформацій значно менша, його можна використовувати і без фільтрів.
Таким чином, можна сказати, що вибір змішувача залежить лише від того, які гроші Ви маєте в своєму розпорядженні. Можна придбати простий і надійний змішувач без вишукувань, який служитиме Вам вірою і правдою, а можна купити практично витвір мистецтва, який, крім своїх функцій, буде радувати око.